Divadlo Radar

Letní dětský tábor

Holky a kluci, vážení rodiče!
Jako každoročně, pořádáme i letos letní tábor nejen pro všechny děti z TY-JÁ-TRu. Hodláme ve všech směrech navázat na naše poslední tábory a pevně věříme, že se to podaří v tom nejlepším slova smyslu! Tábor je letos opět pouze pro děti od sedmi do patnácti let. Tábořit budeme znovu ve stanech s podsadou. Vydáme se stejně jako loni na tábořiště Blata poblíž Jičína.

Letní tábor „Blata 2017“ se bude konat od 12. srpna do 25. srpna 2017 (sobota-pátek) v areálu letní turistické základny „Blata“, kde se tábory pořádají už od roku 1992 a v roce 2015 byla kompletně opravena. Táborová základna se nachází v překrásném prostředí Českého ráje na samém okraji CHKO Prachovské skály, cca 300 m od obce Zámostí – Blata. Jde o stálý dětský stanový tábor. Vařit nám opět budou naši vlastní kuchaři. Stravovat se budeme pětkrát denně. Hlavní součástí programu bude celotáborová tematická hra, vycházející z principů tvořivé dramatiky. Chybět nebudou ani letní sporty! Nějaký čas strávíme rovněž péčí o tábor a klasickým tábornickým životem.

Cena tábora bude činit 4.800 Kč. V ceně tábora je jídlo pětkrát denně, ubytovací poplatky, doprava autobusem tam a zpět, vybavení táborové lékárny a program tábora. V ceně tábora není pojištění.
Upozorňujeme, že kapacita tábora je pochopitelně co do počtu omezena. Na webu www.ty-ja-tr.cz v sekci Dětský tábor naleznete v úterý 21.února 2017 v 18:00 odkaz k předběžnému přihlášení. Po jeho vyplnění vám co nejdříve potvrdíme přijetí vaší žádosti a po naplnění kapacity tábora vám následně zašleme formulář závazné přihlášky s platebními údaji konta DDM. Závaznou přihlášku je nezbytně nutné vyplnit a odeslat na adresu tabor.tyjatr@gmail.com. Místa těch, kteří do 30. dubna 2017 nesplní obě podmínky (zaslání platby a závazné přihlášky), budou nabídnuta dalším – později přihlášeným. Kompletní uzávěrka administrativy je 30. května 2017.

Jiná forma přihlášení než prostřednictvím elektronické předběžné přihlášky není z technických důvodů možná! Podle času odeslání této přihlášky se generuje pořadí táborníků. Po naplnění kapacity tábora jsou další zájemci vedeni již pouze jako náhradníci. Jelikož je tábor primárně určený členům Ty-já-tru, kteří celoročně dochází do kroužků či souborů v Radaru, budou i letos v prvním týdnu přihlašování (tedy do pondělí 27.2. včetně) jejich přihlášky řazeny přednostně.
Každý účastník tábora bude potřebovat: vlastní spací pytel, písemné prohlášení zákonného zástupce a potvrzení od lékaře o způsobilosti dítěte k účasti na letním dětském táboře.
Bližší informace dodáme přihlášeným během června, ne-li dříve.

Tábořiště
Název: Táborová základna Blata
Místo: Zámostí-Blata, okres Jičín, Královéhradecký kraj
GPS: 50.4720025N, 15.2717847E

Vlastní tábor se nachází v bývalém pískovém lomu. Základem areálu jsou dvě dřevěné budovy, sloužící jako jídelny a společenské místnosti pro případ deštivých dnů, eventuelně pro nejrůznější táborové aktivity. Součástí jedné budovy je kuchyň (elektrické spotřebiče) a druhé pak ubytovací prostory. K ubytování dětí slouží letos dva typy stanů. Jedním je typický táborový stan typu Junák a druhým typem je větší stan typu Mallorca pro 4 děti. Všechny stany stojí na dřevěné podlaze chránící před vlhkostí a chladem. K základním táborovému vybavení patří „maringotka“, která slouží jako ošetřovna a marodka. V případě potřeby nabízí vytápěný prostor (akumulačky) pro nemocné, eventuelně pro sušení vlhkého oblečení. Samozřejmostí je sociální zařízení – oddělené toalety, kabinková sprcha s teplou vodou a venkovní umývárna. Tábor je napojen na obecní vodovodní síť a je plně elektrifikován. Součástí tábora je také volejbalové hřiště, stoly na stolní tenis a v nedalekém rekreačním zařízení „Pařez“ hřiště na malou kopanou nebo bazén. Kouzelné okolí nabízí za příznivého počasí i další možnosti koupání – rybník Pařez nebo Jinolické rybníky.

Případné dotazy směřujte na tabor.tyjatr@gmail.com nebo na uvedená telefonní čísla.

Děkujeme a těšíme se na Vaši účast!!!

Zuzana Horká, hlavní vedoucí
tel: (+420)776 841 531
Ondřej Pečený, zástupce hlavní vedoucí
tel: (+420)724 185 369