Divadlo Radar

Letní dětský tábor s Divadlem Radar

LETNÍ DĚTSKÝ TÁBOR HOŠTEJN 2018

12. 8. — 25. 8. 2018

Předběžné přihlašování bylo spuštěno!
Odkaz na formulář předběžné přihlášky naleznete ZDE

Poznámka k přihlašování:
V prvním týdnu (do pondělí 2. dubna 2018 včetně) jsou přednostně řazeny přihlášky členů Ty-Já-Tru, kteří celoročně dochází do kroužků či souborů v Radaru.

Případné dotazy směřujte na tabor.tyjatr@gmail.com nebo na uvedená telefonní čísla.

Holky a kluci, vážení rodiče!
Jako každoročně, pořádáme i letos letní tábor nejen pro všechny děti z TY-JÁ-TRu. Hodláme ve všech směrech navázat na naše poslední tábory a pevně věříme, že se to podaří v tom nejlepším slova smyslu! Tábořit budeme znovu ve stanech s podsadou. Ovšem letos budeme objevovat přírodu na novém místě. A sice uprostřed severomoravských hvozdů nedaleko Hoštejna (u Zábřehu)! Tábor je letos opět pouze pro děti od sedmi do patnácti let, rádi však s sebou vezmeme i starší táborníky, kteří s námi už v minulosti jeli.

Letní tábor „Hoštejn 2018“ se bude konat od neděle 12. srpna do soboty 25. srpna 2018 v areálu letní turistické základny Na Německých lukách. Toto stálé dětské stanové tábořiště je obklopeno kouzelnými smíšenými lesy a hned za humny se rozkládá Přírodní park Březná. Po dlouhých letech se navíc vrátíme k dřívější táborové tradici a autobusovou dopravu na tábor a zpět vyměníme za romantickou jízdu vlakem!

Vařit nám opět budou naši vlastní kuchaři, stravovat se budeme pětkrát denně. Hlavní součástí programu bude celotáborová tematická hra, která vychází z principů tvořivé dramatiky - o jejím letošním tematickém zasazení vás budeme (nejen kvůli shánění kostýmu) zavčasu informovat. Chybět nebudou ani letní sporty a nějaký čas samozřejmě strávíme klasickým tábornickým životem. Zážitek bude o to intenzivnější, že letošní táborová základna je bez elektřiny.
Cena tábora bude (stejně jako loňské ročníky) činit 4.800 Kč. V ceně tábora je jídlo pětkrát denně, ubytovací poplatky, doprava vlakem tam a zpět, doprava zavazadel od vlaku na tábořiště a zpět, vybavení táborové lékárny a program tábora. V ceně tábora není pojištění.

Upozorňujeme, že kapacita tábora je pochopitelně co do počtu omezena. Na webu www.divadloradar.cz v sekci O nás → Dětský tábor naleznete v pondělí 26. března 2018 v 18:30 odkaz k předběžnému přihlášení. Po jeho vyplnění vám co nejdříve potvrdíme přijetí vaší žádosti a po naplnění kapacity tábora vám následně zašleme formulář závazné přihlášky s platebními údaji konta DDM. Závaznou přihlášku je nezbytně nutné vyplnit a odeslat na adresu tabor.tyjatr@gmail.com. Místa těch, kteří do 30. dubna 2018 nesplní obě podmínky (zaslání platby a závazné přihlášky), budou nabídnuta dalším – později přihlášeným. Kompletní uzávěrka administrativy je 30. května 2018.

Jiná forma přihlášení než prostřednictvím elektronické předběžné přihlášky není z technických důvodů možná! Podle času odeslání této přihlášky se generuje pořadí táborníků. Po naplnění kapacity tábora jsou další zájemci vedeni již pouze jako náhradníci. Jelikož je tábor primárně určený členům Ty-já-tru, kteří celoročně dochází do kroužků či souborů v Radaru, budou i letos v prvním týdnu přihlašování jejich přihlášky řazeny přednostně.

Každý účastník tábora bude potřebovat:

  • vlastní spací pytel;
  • písemné prohlášení zákonného zástupce;
  • potvrzení od lékaře o způsobilosti dítěte k účasti na letním dětském táboře.

Bližší informace dodáme přihlášeným během června, ne-li dříve.

Tábořiště

Název: táborová základna Na Německých lukách
Místo: Hoštejn / Tatenice, okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj
GPS: 49.8739478N, 16.7454967E

Vlastní tábor se nachází v lese asi 2km od obce Hoštejn (u Zábřehu na Moravě) na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje mezi kopci Cukrová bouda a Homole v nadmořské výšce 384 m. n. m. Základem areálu je prostorná dřevěná budova, která slouží jako kuchyň, jídelna, kancelář, umývárky a sklad. Nejen v případě deštivých dnů je prostorná jídelna využívána jako společenská místnost pro celotáborové hry a soutěže. K ubytování dětí slouží klasické stany s podsadou, všechny stojí na dřevěné podlaze chránící před vlhkostí a chladem. Kromě této hlavní budovy je součástí tábořiště také dřevěný, krbem vytápěný srub využitelný pro nemocné, eventuelně pro sušení vlhkého oblečení. Samozřejmostí je sociální zařízení – oddělené toalety, kabinková sprcha s teplou vodou a venkovní umývárna. Tábor není napojen na elektrickou síť, pitná voda je zajištěna vlastní cisternou. Tipů na výlety je v okolí nespočet - coby kamenem dohodil se rozprostírá Přírodní park Březná, podobně nedaleko stojí tatenický zámek a tajemná zřícenina hradu Hoštejn. V tamní obci se nachází obchod a venkovní bazén, koupat se je ale možno i v Moravské Sázavě, popřípadě v krytém bazénu v Zábřehu.

Případné dotazy směřujte na tabor.tyjatr@gmail.com nebo na níže uvedená telefonní čísla.

Děkujeme a těšíme se na Vaši účast!

Kateřina Tvrdíková, hlavní vedoucí
tel: (+420)777 247 054

Luděk Horký, zástupce hlavní vedoucí
tel: (+420)739 524 521