Divadlo Radar
Ferdinand von Schirach

Teror

Staňte se porotou soudního procesu století. Rozhodněte, kdo je vinen smrtí 164 cestujících na palubě letu společnosti Lufthansa z Berlína do Mnichova. Letadlo unesené teroristy míří na Allianz Arénu, kde jsou v tu chvíli desetitisíce lidí. Hlasujte. Na každém z vás záleží.

Osoby a obsazení:
Předsedkyně: Sarah Janoušková / Ester Salajová
Obhájce: Matěj Horáček / Matouš Martínek
Státní zástupkyně: Lucie Heráčková / Bibi Stevens
Lars Koch: Samuel Gyertyák/Tomáš Jelšík
Christian Lauterbach: Štěpán Mikoláš
Franziska Meiserová: Anna Šollová
Justiční stráž: Štefan Poprocký/ Tomáš Jelšík/ Samuel Gyertyák
Soudní zapisovatelka: Ester Salajová / Sarah Janoušková

Překlad: Ondřej Šebesta
Režie: Radka Tesárková
Herecká spolupráce: Jana Kottasová, Josef Hervert

Světla: Martin Novotný, Matouš Martínek / Matěj Horáček, Bibi Stevens / Lucie Heráčková
Program a plakát: Tomáš Havlík
Foto z inscenace: Jiří Kottas

Drama Teror je divadelní hit. Různé inscenování této hry, která v přibližně osmi desítkách nastudování obletěla celý svět, vidělo již více než 400 tisíc diváků. Její televizní zpracování německou ARD odvysílala ČT2 17.10.2016. Ke hře vznikly i internetové stránky Teror theatre na nichž si své rozhodnutí můžete porovnat s hlasováním diváků v dalších divadlech.

Autor hry Ferdinand von Schirach je špičkovým trestním obhájcem a knihy začal psát tak nějak mimochodem. Jeho líčení soudních případů je prosté, ale o to ve svém vyznění silnější. Vydal již 7 knih, které se v německy mluvících zemích staly bestsellery. Německá televize ZDF natočila a odvysílala 6 z těchto příběhů, které jsou k dispozici na DVD (pouze německy) a natáčí pro velký úspěch další. Možná právě tento úspěch inspiroval autora k napsání soudního dramatu Teror.

Premiéry: 25. a 26. ledna 2019 v Divadle Radar